Tyle razy byłam gosciem w Twoim domu ! Serdecznie dziekuje

konsultanta


Hej Witam Was wszystkich serdecznie ...

Dzisiaj chciałabym poruszyć temat konsultantów/konsultantek kosmetycznych i zadać Wam na początku troszkę pytań ;
Jak odbieracie obce osoby wręczające (lub jak to nie którzy nachalne robią wciskające) Wam katalogi ?(...)


Jaka jest Wasza opinia o firmach katalogowych? (...)


Czym się kierujecie wybierając: Firmę, konsultanta, kosmetyki? (...)


Ciekawi mnie Twoje czytelniku spojrzenie na firmy kosmetyczne będące w tym przypadku moimi konkurentami którzy w przeciwieństwie do firmy z która jako konsultantka zaczęłam współpracę mają bardzo stabilną pozycje na rynku kosmetycznym i grono wiernych fanek... I są bardzo znane dlatego nie muszę Ci ich przedstawiać !!


Zaczynając tą współpracę na samym początku spotykam się z niechęcią niektórych osób ... Np.


Bo zamawiają juz inne kosmetyki! 
Mają już swoich konsultantów(...)
 lub po prostu juz się zraziły do firm sprzedających swoje kosmetyki po przez konsultantów (którzy nie zawsze mają umiejętności przedstawienia Ci tego produktu!! Co nie powinno mieć miejsca lecz nie ukrywajmy czasami się zdarza)!!,..
albo po prostu wolą kupić przez Internet...
albo boja się po prostu nowości..
Pomijając wcześniejsze fakty przypominam Ci że konsultant jest przedstawicielem danej firmy której kosmetyki oferuje!!
 Staje się zarówno dystrybutorem kosmetyków jak i reklamodawcą bo taka jest polityka firmy.


Praca konsultanta nie jest wcale łatwa jak się niektórym wydaje! Zadajemy tu sobie pytanie Dlaczego? Przecież to tylko kosmetyki... Jest jak wszędzie każdy nowy konsultant/ka na samym początku przechodzi szkolenia (lub nie to zależy od firmy lub struktury firmy w której Jesteś ... Ale o tym w innym poście..)
konsultanci muszą poznać produkty nauczyć się ich składów aby umieć doradzić klientowi dany produkt ... Ale to nie wszystko powinien posiadać podstawowa wiedzę na tematy dotyczące struktury skóry pielęgnacji rodzaju itp.
 Bo szczęśliwy klient stanie się naszym stałym konsumentem .. będziemy pewni ze dana osoba przyjdzie do nas po raz kolejny a nawet poleci nas swoim koleżankom...(taka bonusowa reklama)
Często też konsultant musi zainwestować w kosmetyki pokazowe aby przedstawić nam produkt katalog lub obdarować darmowymi próbkami (za które on/konsultant płaci)
Najważniejsze jest wybicie się z grona wielu konsultantów w czym pomaga nam zdobywanie danej wiedzy umiejętności i liczne kursy szkolenia za które nie jednokrotnie my konsultanci musimy zapłacić ze swoich pieniędzy... W dzisiejszym świecie nic nie jest za darmo..


Bardzo często przeglądając sprzedaże internetowe natrafiam na hurtowe wyprzedaże kosmetyków które jak później czytamy "zostały po nie udanej współpracy z daną firmą"
No tak czasami bywa żeby w czymś odnieść sukces trzeba włożyć w to swój czas zaangażowanie i prace a częściej mobilizować się do dalszego działania ... Jest to czasami bardzo trudne ponieważ jesteśmy tylko ludźmi czasami coś idzie nie po naszej myśli bo np. Katalog nie przyszedł na czas!!..
 Albo są braki w kosmetykach ...! Co się zdarza w każdej firmie...
 Albo czasami sa  problemy w kontaktach z dana firmą.!!! Co nie powinno mieć miejsca...


Wiele z nas konsultantów to zniechęca .... Podają take powody jako odejście z firmy rzucają czasami epitetami w stronę firmy której kosmetyki przedstawiali... To że im nie wyszło nie jest winą firmy tylko brakiem zaangażowania w prace.. Lub złudna wiara w szybkie zarobienie obiecanej drugiej wypłaty!


Gdy by było to takie proste jak się wydaje niektórym to mielibyśmy więcej konsultantek niż ich klientów....
 Czy wtedy my konsultanci
moglibyśmy na tym coś zarobić?
zapraszam do współpracy w mojej grupie

Zielezińska Team


dziękuję

Komentarze

Popularne posty